Ο Ιατρός

konstantinos anagnostakos

Βιογραφικό


Ο Κωνσταντίνος Αναγνωστάκος γεννήθηκε και μεγάλωσε στο Πέραμα, νοτιοδυτικό προάστιο του Πειραιά. Αποφοίτησε από το γενικό λύκειο Περάματος το 1994 (αριθμός πρωτοκόλλου 1382/08-06-1994). Κατά τα λυκειακά του χρόνια δέχθηκε επιρροές από τον οικογενειακό του γιατρό οπού τον παρότρυνε για σπουδές στην Ιατρική. Τον Αύγουστο του 1996 έπειτα από εσωτερικές εξετάσεις του πανεπιστήμιου εισήχθη και αποφοίτησε έξι έτη αργότερα από το GR T POPPA στο ιστορικό για την Ελλάδα πανεπιστήμιο ιατρικής του Ιάσιου. Έλαβε τον τίτλο του αποφοίτου ιατρικής σχολής  τον Δεκέμβριο του 2002 – πτυχίο ιατρικής σχολής «Gr T Popa» Ιασίου Ρουμανίας (U Nr 0051227).

Το 2004 έπειτα από επιτυχείς εξετάσεις στην Ελλάδα έλαβε την πράξη  αναγνώρισης  ισοτιμίας και αντιστοιχίας  Υπό τον διεπιστημονικό  οργανισμό  αναγνώρισης  τίτλων  ακαδημαϊκών και πληροφόρησης (ΔΟΑΤΑΠ) (αριθμός πράξης  10-761/2005) υπό τον καθηγητή του Παν.  Ιωάννινων  Λεοντάρη. Το 2005 του χορηγήθηκε η άδεια άσκησης Ιατρικού επαγγέλματος  από την νομαρχία Πειραιώς (αριθμός πρωτοκόλλου 14463). Τον Ιανουάριο του 2006 ξεκίνησε την υπηρεσία υπαίθρου σε εάν πανέμορφο χωριό της κεντρικής Ευβοίας.

Τρίμηνη  εκπαίδευση στο Γ.Ν-Κ.Υ Κύμης Ευβοίας,  σύμφωνα με την απόφαση  διορισμού Υ10δ/28503/10-03-2006 ως ειδικευόμενος ιατρός που προβλέπεται από τις διατάξεις του νόμου Ν2519/97 άρθρο 26 παρ. 4.

Ιατρός υπόχρεος υπηρεσίας υπαίθρου για διάστημα 12 μηνών στο Π.Ι. Μετοχίου  Δίρφυων με την ίδια  υπουργική  απόφαση  όπως  περιγράφεται ως άνω. Στο νοσοκομείο ΚΥ Κύμης υπηρέτησε από τον Ιανουάριο του 2006 έως και τον Ιούλιο του 2007.

Από τον Σεπτέμβριο 2007 έως τον Μάιο  του 2008   υπηρέτησε την στρατιωτική του θητεία ως Σμηνίτης Υγειονομικού στην Ελληνική Πολεμική Αεροπορία υπηρετώντας διαδοχικά σε Τρίπολη, Αθήνα στο 251 ΓΝΑ  ,Σκύρο στην 135 Σμηναρχία  Μάχης  και Ελευσίνα στην 124  Πτέρυγα  Μάχης.

Από τον Σεπτέμβριο του  2008 έως τον Μάρτιο του 2009  υπηρέτησε ως ειδικευόμενος ιατρός στο κρατικό  θεραπευτήριο  Λέρου  για έναρξη  ειδικότητας, ειδίκευση στην  Γενική  Χειρουργική. Αριθμός  απόφασης  Διορισμού Υ10δ/97053/08-08-2008. Στην παραπάνω θέση παρέμεινε  έως την 24-04-2009  υπό το καθεστώς της παράτασης  ειδικευομένου  ιατρού στο τμήμα της  Γενικής  Χειρουργικής. (Επιστημονικός Υπεύθυνος Κος Νίκος Χριστοδούλου).

Από τον Ιανουάριο του 2010 έως τον Απρίλιο του 2012 υπηρέτησε ως ειδικευόμενος ιατρός στο Γενικό Νοσοκομείο Καρπενησίου για ειδίκευση δυο (2) ετών στην Ορθοπεδική. Αριθμός  απόφασης  διορισμού Υ10δ/157949/12-01-2010. Στην παραπάνω θέση παρέμεινε  από τις 26-01-2012 έως την 29-03-2012 υπό το καθεστώς της παράτασης  ειδικευομένου  ιατρού στο τμήμα της Ορθοπεδικής του νοσοκομείου Καρπενησίου (Δ/ντής Κος Χρήστος Σδρένιας).

Από τον Ιούλιο  2012 έως τον Απρίλιο 2016: Ειδικευόμενος Ιατρός στο Γενικό Νοσοκομείο Αθηνών «ΚΑΤ» για συνέχιση της  ειδίκευσης στην  Ορθοπεδική. Αριθμός  απόφασης  Διορισμού Υ10δ/56738/29-06-2012.

Από τις 15-07-2015 έως την 13/04/2016 υπηρέτησε για διάστημα  9 μηνών   στο ίδιο νοσοκομείο ως παράταση  στην θέση της ειδικευομένου έχοντας  επιτύχει  στις εξετάσεις  ειδικότητας. .(Δ/ντής Παναγιώτης Μπαλτόπουλος).

Αναλυτικοτερα :

06-09-2012 έως 05-03-2013 : Τμήμα αθλητικών κακώσεων του νοσοκομείου «ΚΑΤ» υπό την επιστημονική καθοδήγηση του Δ/ντού  Κου ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ ΒΑΛΛΙΑΝΑΤΟΥ με την ως άνω Υπουργική απόφαση. (αριθμός πρωτοκόλλου 112).

15-07-2013 έως 14-01-2014 : Τμήμα  κλινικής  Χεριού , Άνω  άκρου και Μικροχειρουργικής  του νοσοκομείου «ΚΑΤ» υπό την επιστημονική καθοδήγηση του Δ/ντού  Κου Σαράντου Σπυρίδωνος  με την ως άνω Υπουργική απόφαση. (αριθμός πρωτοκόλλου 498/26-11-2014).

08-04-2014 Έως ΤΗΝ 07-04-2015 : : Ειδικευόμενος Ιατρός στο Γενικό Νοσοκομείο Αθηνών «Π.&Α. ΚΥΡΙΑΚΟΥ » στην Α’ Παιδορθοπεδική κλινική  για συνέχιση και εκπλήρωση της ειδικότητας   υπό την επιστημονική καθοδήγηση του Δ/ντού  Κου Χρήστου Ζαμπακίδη. (αριθμός πρωτοκόλλου 5363).

Στις 20/10/2015 έλαβε τον τίτλο του Χειρουργού Ορθοπεδικού μετά από γραπτές και προφορικές εξετάσεις στο Αττικό Νοσοκομείο Αθηνών υπό τον καθηγητή Παν. Παπαγγελόπουλο.

KEOX

Δίπλωμα του Κολλεγίου των Ελλήνων  Ορθοπεδικών μετά από γραπτές και προφορικές εξετάσεις στις 14-15 Δεκεμβρίου στην Λάρισα. Με τα αποτελέσματα των παραπάνω εξετάσεων έλαβαε βράβευση-Υποτροφία  για τρίμηνη εξειδίκευση σε κέντρο του εξωτερικού. (Πρόεδρος ΚΕΟΧ Κος Νίκος Παπαιωάννου)

Το χειμώνα του ιδίου έτους και μετά από πρόσκληση του ιατρού ορθοπεδικού χειρουργού Κου Ηλία Κοσμίδη επισκέφθηκε το νοσοκομείο Homerton Της Μ. Βρετανίας. Clinical attachment at Homerton University Hospital , Stratford ,UK.

Από τον Ιανουάριο του 2017 προσελήφθη στον Όμιλο Metropolitan έως και τον Δεκέμβριο  του 2018.

Από τον Ιανουάριο του 2019 είναι Εμμισθος Επιμελητης Ορθοπεδικος Χειρουργος στην Βιοκλινική Αθηνών του Ομίλου Βιοιατρικής .

Παράλληλα, από τον Ιανουάριο 2017,  διατηρεί ιατρείο στην Μάνδρα Αττικής.

konstantinos anagnostakos

Βιογραφικό


Ο Κωνσταντίνος Αναγνωστάκος γεννήθηκε και μεγάλωσε στο Πέραμα, νοτιοδυτικό προάστιο του Πειραιά. Αποφοίτησε από το γενικό λύκειο Περάματος το 1994 (αριθμός πρωτοκόλλου 1382/08-06-1994). Κατά τα λυκειακά του χρόνια δέχθηκε επιρροές από τον οικογενειακό του γιατρό οπού τον παρότρυνε για σπουδές στην Ιατρική. Τον Αύγουστο του 1996 έπειτα από εσωτερικές εξετάσεις του πανεπιστήμιου εισήχθη και αποφοίτησε έξι έτη αργότερα από το GR T POPPA στο ιστορικό για την Ελλάδα πανεπιστήμιο ιατρικής του Ιάσιου. Έλαβε τον τίτλο του αποφοίτου ιατρικής σχολής  τον Δεκέμβριο του 2002 – πτυχίο ιατρικής σχολής «Gr T Popa» Ιασίου Ρουμανίας (U Nr 0051227).

Το 2004 έπειτα από επιτυχείς εξετάσεις στην Ελλάδα έλαβε την πράξη  αναγνώρισης  ισοτιμίας και αντιστοιχίας  Υπό τον διεπιστημονικό  οργανισμό  αναγνώρισης  τίτλων  ακαδημαϊκών και πληροφόρησης (ΔΟΑΤΑΠ) (αριθμός πράξης  10-761/2005) υπό τον καθηγητή του Παν.  Ιωάννινων  Λεοντάρη.

Το 2005 του χορηγήθηκε η άδεια άσκησης Ιατρικού επαγγέλματος  από την νομαρχία Πειραιώς (αριθμός πρωτοκόλλου 14463). Τον Ιανουάριο του 2006 ξεκίνησε την υπηρεσία υπαίθρου σε εάν πανέμορφο χωριό της κεντρικής Ευβοίας.

Τρίμηνη  εκπαίδευση στο Γ.Ν-Κ.Υ Κύμης Ευβοίας,  σύμφωνα με την απόφαση  διορισμού Υ10δ/28503/10-03-2006 ως ειδικευόμενος ιατρός που προβλέπεται από τις διατάξεις του νόμου Ν2519/97 άρθρο 26 παρ. 4.

Ιατρός υπόχρεος υπηρεσίας υπαίθρου για διάστημα 12 μηνών στο Π.Ι. Μετοχίου  Δίρφυων με την ίδια  υπουργική  απόφαση  όπως  περιγράφεται ως άνω. Στο νοσοκομείο ΚΥ Κύμης υπηρέτησε από τον Ιανουάριο του 2006 έως και τον Ιούλιο του 2007.

Από τον Σεπτέμβριο 2007 έως τον Μάιο  του 2008   υπηρέτησε την στρατιωτική του θητεία ως Σμηνίτης Υγειονομικού στην Ελληνική Πολεμική Αεροπορία υπηρετώντας διαδοχικά σε Τρίπολη, Αθήνα στο 251 ΓΝΑ  ,Σκύρο στην 135 Σμηναρχία  Μάχης  και Ελευσίνα στην 124  Πτέρυγα  Μάχης.

Από τον Σεπτέμβριο του  2008 έως τον Μάρτιο του 2009  υπηρέτησε ως ειδικευόμενος ιατρός στο κρατικό  θεραπευτήριο  Λέρου  για έναρξη  ειδικότητας, ειδίκευση στην  Γενική  Χειρουργική. Αριθμός  απόφασης  Διορισμού Υ10δ/97053/08-08-2008. Στην παραπάνω θέση παρέμεινε  έως την 24-04-2009  υπό το καθεστώς της παράτασης  ειδικευομένου  ιατρού στο τμήμα της  Γενικής  Χειρουργικής. (Επιστημονικός Υπεύθυνος Κος Νίκος Χριστοδούλου).

Από τον Ιανουάριο του 2010 έως τον Απρίλιο του 2012 υπηρέτησε ως ειδικευόμενος ιατρός στο Γενικό Νοσοκομείο Καρπενησίου για ειδίκευση δυο (2) ετών στην Ορθοπεδική. Αριθμός  απόφασης  διορισμού Υ10δ/157949/12-01-2010. Στην παραπάνω θέση παρέμεινε  από τις 26-01-2012 έως την 29-03-2012 υπό το καθεστώς της παράτασης  ειδικευομένου  ιατρού στο τμήμα της Ορθοπεδικής του νοσοκομείου Καρπενησίου (Δ/ντής Κος Χρήστος Σδρένιας).

Από τον Ιούλιο  2012 έως τον Απρίλιο 2016: Ειδικευόμενος Ιατρός στο Γενικό Νοσοκομείο Αθηνών «ΚΑΤ» για συνέχιση της  ειδίκευσης στην  Ορθοπεδική. Αριθμός  απόφασης  Διορισμού Υ10δ/56738/29-06-2012.

Από τις 15-07-2015 έως την 13/04/2016 υπηρέτησε για διάστημα  9 μηνών   στο ίδιο νοσοκομείο ως παράταση  στην θέση της ειδικευομένου έχοντας  επιτύχει  στις εξετάσεις  ειδικότητας. .(Δ/ντής Παναγιώτης Μπαλτόπουλος).

Αναλυτικοτερα :

06-09-2012 έως 05-03-2013 : Τμήμα αθλητικών κακώσεων του νοσοκομείου «ΚΑΤ» υπό την επιστημονική καθοδήγηση του Δ/ντού  Κου ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ ΒΑΛΛΙΑΝΑΤΟΥ με την ως άνω Υπουργική απόφαση. (αριθμός πρωτοκόλλου 112).

15-07-2013 έως 14-01-2014 : Τμήμα  κλινικής  Χεριού , Άνω  άκρου και Μικροχειρουργικής  του νοσοκομείου «ΚΑΤ» υπό την επιστημονική καθοδήγηση του Δ/ντού  Κου Σαράντου Σπυρίδωνος  με την ως άνω Υπουργική απόφαση. (αριθμός πρωτοκόλλου 498/26-11-2014).

08-04-2014 Έως ΤΗΝ 07-04-2015 : : Ειδικευόμενος Ιατρός στο Γενικό Νοσοκομείο Αθηνών «Π.&Α. ΚΥΡΙΑΚΟΥ » στην Α’ Παιδορθοπεδική κλινική  για συνέχιση και εκπλήρωση της ειδικότητας   υπό την επιστημονική καθοδήγηση του Δ/ντού  Κου Χρήστου Ζαμπακίδη. (αριθμός πρωτοκόλλου 5363).

Στις 20/10/2015 έλαβε τον τίτλο του Χειρουργού Ορθοπεδικού μετά από γραπτές και προφορικές εξετάσεις στο Αττικό Νοσοκομείο Αθηνών υπό τον καθηγητή Παν. Παπαγγελόπουλο.

KEOX

Δίπλωμα του Κολλεγίου των Ελλήνων  Ορθοπεδικών μετά από γραπτές και προφορικές εξετάσεις στις 14-15 Δεκεμβρίου στην Λάρισα. Με τα αποτελέσματα των παραπάνω εξετάσεων έλαβαε βράβευση-Υποτροφία  για τρίμηνη εξειδίκευση σε κέντρο του εξωτερικού. (Πρόεδρος ΚΕΟΧ Κος Νίκος Παπαιωάννου)

Το χειμώνα του ιδίου έτους και μετά από πρόσκληση του ιατρού ορθοπεδικού χειρουργού Κου Ηλία Κοσμίδη επισκέφθηκε το νοσοκομείο Homerton Της Μ. Βρετανίας. Clinical attachment at Homerton University Hospital , Stratford ,UK.

Από τον Ιανουάριο του 2017 προσελήφθη στον Όμιλο Metropolitan έως και τον Δεκέμβριο  του 2018.

Από τον Ιανουάριο του 2019 είναι Εμμισθος Επιμελητης Ορθοπεδικος Χειρουργος στην Βιοκλινική Αθηνών του Ομίλου Βιοιατρικής .

Παράλληλα, από τον Ιανουάριο 2017,  διατηρεί ιατρείο στην Μάνδρα Αττικής.

konstantinos anagnostakos

Βιογραφικό

Ο Κωνσταντίνος Αναγνωστάκος γεννήθηκε και μεγάλωσε στο Πέραμα, νοτιοδυτικό προάστιο του Πειραιά. Αποφοίτησε από το γενικό λύκειο Περάματος το 1994 (αριθμός πρωτοκόλλου 1382/08-06-1994). Κατά τα λυκειακά του χρόνια δέχθηκε επιρροές από τον οικογενειακό του γιατρό οπού τον παρότρυνε για σπουδές στην Ιατρική. Τον Αύγουστο του 1996 έπειτα από εσωτερικές εξετάσεις του πανεπιστήμιου εισήχθη και αποφοίτησε έξι έτη αργότερα από το GR T POPPA στο ιστορικό για την Ελλάδα πανεπιστήμιο ιατρικής του Ιάσιου. Έλαβε τον τίτλο του αποφοίτου ιατρικής σχολής  τον Δεκέμβριο του 2002 – πτυχίο ιατρικής σχολής «Gr T Popa» Ιασίου Ρουμανίας (U Nr 0051227).

Το 2004 έπειτα από επιτυχείς εξετάσεις στην Ελλάδα έλαβε την πράξη  αναγνώρισης  ισοτιμίας και αντιστοιχίας  Υπό τον διεπιστημονικό  οργανισμό  αναγνώρισης  τίτλων  ακαδημαϊκών και πληροφόρησης (ΔΟΑΤΑΠ) (αριθμός πράξης  10-761/2005) υπό τον καθηγητή του Παν.  Ιωάννινων  Λεοντάρη. Το 2005 του χορηγήθηκε η άδεια άσκησης Ιατρικού επαγγέλματος  από την νομαρχία Πειραιώς (αριθμός πρωτοκόλλου 14463). Τον Ιανουάριο του 2006 ξεκίνησε την υπηρεσία υπαίθρου σε εάν πανέμορφο χωριό της κεντρικής Ευβοίας.

Τρίμηνη  εκπαίδευση στο Γ.Ν-Κ.Υ Κύμης Ευβοίας,  σύμφωνα με την απόφαση  διορισμού Υ10δ/28503/10-03-2006 ως ειδικευόμενος ιατρός που προβλέπεται από τις διατάξεις του νόμου Ν2519/97 άρθρο 26 παρ. 4.

Ιατρός υπόχρεος υπηρεσίας υπαίθρου για διάστημα 12 μηνών στο Π.Ι. Μετοχίου  Δίρφυων με την ίδια  υπουργική  απόφαση  όπως  περιγράφεται ως άνω. Στο νοσοκομείο ΚΥ Κύμης υπηρέτησε από τον Ιανουάριο του 2006 έως και τον Ιούλιο του 2007.

Από τον Σεπτέμβριο 2007 έως τον Μάιο  του 2008   υπηρέτησε την στρατιωτική του θητεία ως Σμηνίτης Υγειονομικού στην Ελληνική Πολεμική Αεροπορία υπηρετώντας διαδοχικά σε Τρίπολη, Αθήνα στο 251 ΓΝΑ  ,Σκύρο στην 135 Σμηναρχία  Μάχης  και Ελευσίνα στην 124  Πτέρυγα  Μάχης.

Από τον Σεπτέμβριο του  2008 έως τον Μάρτιο του 2009  υπηρέτησε ως ειδικευόμενος ιατρός στο κρατικό  θεραπευτήριο  Λέρου  για έναρξη  ειδικότητας, ειδίκευση στην  Γενική  Χειρουργική. Αριθμός  απόφασης  Διορισμού Υ10δ/97053/08-08-2008. Στην παραπάνω θέση παρέμεινε  έως την 24-04-2009  υπό το καθεστώς της παράτασης  ειδικευομένου  ιατρού στο τμήμα της  Γενικής  Χειρουργικής. (Επιστημονικός Υπεύθυνος Κος Νίκος Χριστοδούλου).

Από τον Ιανουάριο του 2010 έως τον Απρίλιο του 2012 υπηρέτησε ως ειδικευόμενος ιατρός στο Γενικό Νοσοκομείο Καρπενησίου για ειδίκευση δυο (2) ετών στην Ορθοπεδική. Αριθμός  απόφασης  διορισμού Υ10δ/157949/12-01-2010. Στην παραπάνω θέση παρέμεινε  από τις 26-01-2012 έως την 29-03-2012 υπό το καθεστώς της παράτασης  ειδικευομένου  ιατρού στο τμήμα της Ορθοπεδικής του νοσοκομείου Καρπενησίου (Δ/ντής Κος Χρήστος Σδρένιας).

Από τον Ιούλιο  2012 έως τον Απρίλιο 2016: Ειδικευόμενος Ιατρός στο Γενικό Νοσοκομείο Αθηνών «ΚΑΤ» για συνέχιση της  ειδίκευσης στην  Ορθοπεδική. Αριθμός  απόφασης  Διορισμού Υ10δ/56738/29-06-2012.

Από τις 15-07-2015 έως την 13/04/2016 υπηρέτησε για διάστημα  9 μηνών   στο ίδιο νοσοκομείο ως παράταση  στην θέση της ειδικευομένου έχοντας  επιτύχει  στις εξετάσεις  ειδικότητας. .(Δ/ντής Παναγιώτης Μπαλτόπουλος).

Αναλυτικοτερα :

06-09-2012 έως 05-03-2013 : Τμήμα αθλητικών κακώσεων του νοσοκομείου «ΚΑΤ» υπό την επιστημονική καθοδήγηση του Δ/ντού  Κου ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ ΒΑΛΛΙΑΝΑΤΟΥ με την ως άνω Υπουργική απόφαση. (αριθμός πρωτοκόλλου 112).

15-07-2013 έως 14-01-2014 : Τμήμα  κλινικής  Χεριού , Άνω  άκρου και Μικροχειρουργικής  του νοσοκομείου «ΚΑΤ» υπό την επιστημονική καθοδήγηση του Δ/ντού  Κου Σαράντου Σπυρίδωνος  με την ως άνω Υπουργική απόφαση. (αριθμός πρωτοκόλλου 498/26-11-2014).

08-04-2014 Έως ΤΗΝ 07-04-2015 : : Ειδικευόμενος Ιατρός στο Γενικό Νοσοκομείο Αθηνών «Π.&Α. ΚΥΡΙΑΚΟΥ » στην Α’ Παιδορθοπεδική κλινική  για συνέχιση και εκπλήρωση της ειδικότητας   υπό την επιστημονική καθοδήγηση του Δ/ντού  Κου Χρήστου Ζαμπακίδη. (αριθμός πρωτοκόλλου 5363).

Στις 20/10/2015 έλαβε τον τίτλο του Χειρουργού Ορθοπεδικού μετά από γραπτές και προφορικές εξετάσεις στο Αττικό Νοσοκομείο Αθηνών υπό τον καθηγητή Παν. Παπαγγελόπουλο.

KEOX

Δίπλωμα του Κολλεγίου των Ελλήνων  Ορθοπεδικών μετά από γραπτές και προφορικές εξετάσεις στις 14-15 Δεκεμβρίου στην Λάρισα. Με τα αποτελέσματα των παραπάνω εξετάσεων έλαβαε βράβευση-Υποτροφία  για τρίμηνη εξειδίκευση σε κέντρο του εξωτερικού. (Πρόεδρος ΚΕΟΧ Κος Νίκος Παπαιωάννου)

Το χειμώνα του ιδίου έτους και μετά από πρόσκληση του ιατρού ορθοπεδικού χειρουργού Κου Ηλία Κοσμίδη επισκέφθηκε το νοσοκομείο Homerton Της Μ. Βρετανίας. Clinical attachment at Homerton University Hospital , Stratford ,UK.

Από τον Ιανουάριο του 2017 προσελήφθη στον Όμιλο Metropolitan έως και τον Δεκέμβριο  του 2018.

Από τον Ιανουάριο του 2019 είναι Εμμισθος Επιμελητης Ορθοπεδικος Χειρουργος στην Βιοκλινική Αθηνών του Ομίλου Βιοιατρικής .

Παράλληλα, από τον Ιανουάριο 2017,  διατηρεί ιατρείο στην Μάνδρα Αττικής.

Η Ομάδα

Kalliopi Dre

Καλλιόπη Δρε 

Αναισθησιολόγος – Ιατρός Πόνου